Kapat
Türkçe English

Çakralar Üzerinde Çalışma


Çakra kelimesi sankskritçe kökenli olup "çark" anlamına gelmektedir ve etrafımızda sürekli dönen enerji çarkını ifade etmektedir.

 

Vücudumuzda kabul edilen 7 temel çakra merkezi bulunmaktadır. Bazen bu enerji merkezleri tıkanabiliyor; fiziksel, duygusal, ruhsal tedirginlikler yaratabiliyor.

Çakra merkezlerine uyumlu taşlar, kanalları yeniden açmak ve dengelemek için kullanılır. Aynı zamanda reiki, biyoenerji, theta healing gibi uygulamalar da çakralar üzerinden yapılmaktadır.

 

Çakraları doğal taşlarla uyumlamak için, bu taşları vücudunuzun ön veya arka tarafına ilgili taşı, ilgili çakra noktasına yerleştirerek 15 dk amaca yoğunlaşarak beklenir. Tüm taşlar ile aynı anda uygulama yapılabilir.

 

Taç Çakra 

Vücudumuzdaki yeri başımızın en tepe noktasıdır. Bilgi, bilgelik, anlayış ile ilişkilidir. Bu çakra ruhsal kapımız ve üst benliğimizdir. Fiziksel olarak ise kafamız ve sinir sistemimiz ile ilişkilidir.

 

Üçüncü Göz Çakra

Vücudumuzda beyin boşluğumuzun ortasında iki kaşımızın arasındadır yeri. Psişik enerji merkezi olarak bilinir. Medyumlarda bu çakra çok aktiftir. Sezgi ve duyularımızla ilişkilidir.

 

Boğaz Çakra 

Vücudumuzda kafatasımız ve bedenimiz arasında yer alır. İletişim ve yaratıcılık ile ilişkilidir. Fiziksel olarak ise timus ve tiroid bezleri ile ilişkilidir.

 

Kalp Çakra 

Vücudumuzda göğsümüzün ortasında bulunur. Aşk odaklıdır. İlişki, birliktelik, şefkat ile ilişkilidir. Fiziksel olarak kalp ile ilişkilidir. Solunum ve dolaşım ile ilgilenir.

 

Solar Plexus 

Akciğerin ortasında, göğüs kemiğinin hemen altında yer alır. Duygusal denge, kişisel güç ve metabolizmik enerji ile ilişkilidir. Fiziksel olarak karaciğer ve mide ile ilişkilidir.

 

Sakral Çakra 

Alt karın hizasındadır. Duygular, cinsellik, arzularla ilişkilidir. İlişkilerimizi ve diğerleriyle olan sosyal bağlarımızı etkiler. Fiziksel olarak iç bağırsak ve sindirim sistemimizle ilişkilidir.

 

Kök Çakra 

Vücudumuzda kuyruk sokumu hizasında yer alır. Güvenlik, bilgilenme, fiziksel aktivite, özgüven, kişilik ile ilişkilidir. Fiziksel olarak ise üreme organımızla ilişkilidir.


occultway.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!