Kapat
Türkçe English

Sarkaç/Pandül nedir?


 

Sarkaç veya diğer adıyla pandül, bir ucunda ağırlık diğer ucunda tutmak için bir yer olan sicim, ip veya zincir bütünüdür. Bu alet antik zamanlardan beri doğal kaynakları bulmak, veya aranılan herhangi bir şeyi bulmak veya sorula cevap almak için kullanılır. Sarkacın vereceği cevaplar bilinçaltımızda olan bizim unuttuğumuz veya farkında olmadığımız cevaplardır. Ya da akaşik kayıtlarda var olan cevaplardır. Bu nedenle sarkaca var olmayan şeyler hakkında soru soramayız.

Ne tarz Sorular Sorabiliriz?

Cevabı evet/hayır olan net sorular sorabiliriz, özellikle ilk kullanmaya başladığımızda sarkacımızla anlaşabilmek için bildiğimiz soruları sorup evet yanıtını ve hayır yanıtını öğreniriz. Bunu yüzlerce kez tekrarlayın ki sarkacınızla uyum içinde çalıştığınızdan emin olun. Örneğin; “Benim adım Ayşe mi?”

Cevabı yine evet/hayır olan ancak gelecek ile ilgili sorular yani henüz gerçekleşmemiş, şu an var olmayan sorular, örneğin “Ben Ayşe’yle Evlenecek miyim?” sorusuna vereceği cevap daha çok sizin bilincinizdeki haliyle cevaplanır. İleri seviyelerde kullanılabilir ancak birkaç yıllık ciddi bir kullanıcı değilseniz bu tarz sorulardan kaçınmalısınız.

Kaybolmuş bir şeyinizi bulmak, bir eşyanın, yiyeceğin veya bir işin, size uygun olup olmadığını sormak için kullanabilirsiniz. Kendi vücudunuzda veya başkasının vücudunda hastalıklı bölgeyi bulmak için kullanabilirsiniz.

Sarkacınızı Kullanmaya Başlamadan Önce

Günümüzde doğal taş ve pirinç sarkaçlar popüler. Pirinç ve selenit gibi arındırmaya gerek olmayan doğal taşları arındırmadan direk kullanabilirsiniz. Diğer doğal taşları bir tuz içinde 24 saat bekletin.

Tuzdan çıkardığımız sarkacı güneş ışığında şarj edin, ay ışığı görmesin. Veya ay ışığında, mesela dolunayda şarj edecekseniz güneş ışığı görmesin. Mümkün olabilecek en çok ışığı alacak şekilde konumlandırın.

Bu adımlarla beraber sarkacınızı arındırmış ve enerji yüklemiş oluyorsunuz. Sarkacınızı iki avucunuzun içinde, göğüs hizanızda tutun ve enerjilerinizin uyumlandığını imajine edin.

Artık çalışmaya hazırsınız, unutmayın önce yüzlerce kez evet hayır sorularını sorarak doğru cevaplar aldığınızdan emin olun. Eğer cevaplar sürekli çeliyorsa diyelim ki 300. Denemede hala yol alamadıysanız tekrar arındırıp enerji yükleyip yeniden deneyin. Arındırmak için tütsüleme, topraklama, akan su vb yöntemler de kullanılabilir, bu hangi sarkacı kullandığınıza göre de değişiklik gösterir. Ve sabırlı olun, başlarda çelişkili yanıtlar almanız çok normal. Sonrasında öyle bir seviyeye geleceksiniz ki sarkacınızla konuşuyor olacaksınız.


occultway.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!